Kategorie
Uncategorized

Słuchawki dla gamerów

Słuchawki już dawno przestały mieć zastosowanie tylko w muzyce. Obecnie stanowią ważną część pracy dla wielu osób, na przykład w branży call centre czy e-sporcie. Branża profesjonalnej gry na skalę międzynarodową w gry komputerowe to właśnie e-sport – nowoczesna odpowiedź na niestandardowe dyscypliny sportowe. W e-sporcie ważny jest sprzęt, jakiego gracz używa, ponieważ będzie od wpływał na szybkość reakcji gracza i generowane przez niego fps czy dps. Oczywiście sprzęt gamerski i przykładowo słuchawki do pracy w biurze to niebo, a ziemia.  Taki sprzęt różni się przede wszystkim jakością i ceną. A pomyśleć, że wszystko zaczęło się kiedyś od słuchawki do telefonu stacjonarnego…

Kryteria wyboru słuchawek do gry

Wybierając słuchawki do pc warto rozpatrywać kandydatów w oparciu o pewne kryteria. Oczywiście kryteria mogą się różnić w zależności od preferencji osoby czy skali przedsięwzięcia.

Pierwszą kwestią jest – po co nam słuchawki usb? Trzeba tu rozpatrzyć kwestię miejsca grania, czyli czy będziemy grać jedynie w domu czy także w innych miejscach. Ważne jest, czy mamy zamiar grać przeważnie w pojedynkę czy z kimś, ponieważ to zadecyduje o tym, czy potrzebne będą nam słuchawki słuchawki z mikrofonem usb. To też wpłynie na wersję słuchawek, ponieważ słuchawki z mikrofonem dla gamera raczej będą oznaczały słuchawki nagłowne ze względu właśnie na mikrofon, a głównie jego jakość. Kolejnym kryterium jest forma – słuchawki otwarte czy zamknięte. Ważne jest, jaka jakość nas interesuje w kwestii brzmienia i dźwięku oraz przede wszystkim, jaki budżet nas ogranicza.

Najlepsze słuchawki dla gracza

Wybór słuchawek na usb dla graczy jest ogromny. Jednak równie duży jest także rozrzut cenowy w tej kwestii. Najlepsze słuchawki gamerskie ciężko wybrać w przeciwieństwie do słuchawek do biura. Przykładem polecanych słuchawek dla graczy jest model Kingston Hyperx Cloud II. To słuchawki nauszne z kablem, zapewniające dźwięk przestrzenny. Mają podłączenia typu jack 3,5 mm, a długość kabla wynosi 3 m. Dedykowane są komputerom stacjonarnym, konsolom Xbox One i PlayStation 4, a także odpowiednie dla tabletu czy smartfona. Zapewniają dźwięk w jakości Hi-Fi (15Hz – 25Hz, przetworniki 53mm) oraz impedancję 60 Ohm z możliwością regulacji głośności. Słuchawki są leciutkie, gdyż ważą jedynie 350 g oraz dość czułe – 98 dB. Atrakcyjna jest tutaj także cena, bowiem można je upolować w widełka cenowych od 249 zł do 460 zł w zależności od sklepu. Są ładnie prezentujące się słuchawki o solidnym wykonaniu z możliwością wymiany nausznic. W dodatku świetnie izolują dźwięki z zewnątrz, dzięki zamkniętej konstrukcji. Słuchawki te będą idealne do gamingu na poziomie domowym, a dodatkowo do słuchania muzyki w lepszej jakości, gdyż recenzenci chwalą je za jakość muzyki w trybie stereo.

Słuchawki dla gracza to niełatwy wybór, gdyż muszą spełniać odpowiednie warunki i dopasowywać się do oczekiwań, a dużą przeszkodą jest często wysoka cena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *