Kategorie
Uncategorized

Wybieramy telefon biurowy – cisco

Chociaż większość z nas od dawna posługuje się telefonami komórkowymi, to w przypadku prowadzenia firmy, telefon biurowy to podstawa. To bardzo ważna kwestia, żeby istniał numer telefonu typowo firmowy, na który bez problemu będą mogli dzwonić nasi klienci. Skoro w biurze nie może zabraknąć telefonu stacjonarnego, to w takim razie, jaki powinniśmy wybrać? Jaki model telefonu biurowego będzie najlepszym rozwiązaniem?

Telefon stacjonarny

Telefon biurowy przewodowy to urządzenie niezwykle klasyczne. Jest jednym z pierwszych modeli, jakie pojawiły się na rynku, jednak dziś jest już rzadko używany. Obecnie dużo popularniejszym  rozwiązaniem są telefony stacjonarne bezprzewodowe. Można wybierać też spośród modeli IP – to nowoczesna technologia umożliwiająca łączenie się przez sieć internetową. Telefony biznesowe IP cieszą się obecnie bardzo dużą popularnością i trudno się temu dziwić, gdyż są niesamowicie uniwersalne, co więcej po prostu dużo tańsze, niż standardowe telefony podpięte pod sieć telekomunikacyjną. Telefony biznesowe IP działają na podobnej zasadzie, bo również w tym przypadku musimy zapłacić abonament, jednak dają dużo więcej możliwości, co więcej można za ich pośrednictwem na przykład prowadzić telekonferencję, z kilkoma osobami na razy albo dzwonić do klientów czy kontrahentów zagranicznych bez ponoszenia żadnych dodatkowych kosztów. Jest to bez wątpienia świetna opcja, którą warto wziąć pod uwagę, jeśli jesteśmy na etapie wyposażania biura.

Czy opłaca się kupić telefony biznesowe IP do biura?

W przypadku, gdy nasza firma prowadzi interesy z zagranicznymi kontrahentami czy klientami, to telefonia IP będzie bardzo dobrym rozwiązaniem. Po pierwsze, dlatego, że jest to rozwiązanie niesamowicie praktyczne, po drugie zdecydowanie dużo tańsze od zwykłych sieci telekomunikacyjnych. Jeżeli chodzi o dokładne koszty, to każdy z operatorów IP ustala własny cennik. Jeżeli jednak połączenia są wykonywane pomiędzy użytkownikami jednej sieci czy połączenia krajowe, to wszystko to jest w cenie. Nie ma żadnych ograniczeń zasięgu,  przy czym im szybszy będziemy posiadać Internet, tym jakość połączenia będzie lepsza. Podczas wyboru telefonu biznesowego IP należy kierować się kilkoma ważnymi zasadami. Po pierwsze sprawdźmy sposób podłączenia, które możne być poprowadzone przez gniazdo RJ-45 (Ethernet) lub bezprzewodowo do routera. Druga ważna sprawa to funkcje telefonu biurowego, bo opcji jest wiele. Możemy wybrać model, który będzie obsługiwać kilka kont, aparat z możliwością prowadzenia telekonferencji w większej grupie albo wideo rozmów. Wszystko zależy od tego, jakie mamy potrzeby i wymagania, warto to dobrze przemyśleć. Po trzecie podłączenie słuchawki, które może być standardowe przez kabel albo bezprzewodowe z bazą lub łączące się przez wi-fi, w tym ostatnim wypadku równie dobrze można użyć smartfona, przy czym należy zainstalować w tym celu odpowiednią aplikację. Ostatnia kwestia to zależność od PC, choć typowe telefony biurowe IP nie wymagają podłączenia do PC, to telefony VoIP na USB już tak.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *