Konferencja / Targi / Networking

FLOTOWE TRENDY 2019

SAMOCHODY OSOBOWE, EKOMOBILNOŚĆ, SAMOCHODY UŻYTKOWE i DOSTAWCZE

Termin: 10 kwietnia 2019 r.

Lokalizacja: SANGATE HOTEL AIRPORT (dawniej GROMADA) │ ul. 17 Stycznia 32 │02-148 Warszawa

 

 

 1. SALA „B” - Blok I

 2. (DEBATA) Nowoczesne i praktyczne formy wsparcia efektywności firmowej floty oraz procesów zarządczych – możliwości i perspektywy

 3. Rozwój technologii to nowe możliwości w zakresie usług wspomagających flotę. Branża flotowa staje w obliczu poważnych zmian, konkurencją dla dotychczasowych form działania staje się np. Carsharing - czy firmy będą w ten sposób zabezpieczały swoje potrzeby flotowe? A może skorzystają z własnego Carsharin-gu, opartego o samochody pulowe. Coraz częściej wykorzystywany jest najem średnio i krótkoterminowy - czy potencjał tych usług nadal będzie rósł. A co z nowoczesnymi usługami taxi – tu oferta dla firm rośnie w tempie, którego dotąd nie znaliśmy. Co już dzisiaj jest, a co jutro będzie realnym wsparciem dla zarządzających flotami?

 4. SALA „B” - Blok II

 5. Trendy we flotowej mobilności z perspektywy firmy leasingowej

  Prelegent:

  Bartłomiej Siuchniński

  - Kierownik Sprzedaży Flotowej Makroregionu Polska Południe/Wschód w Volkswagen Leasing GmbH Sp z o.o. Oddział w Polsce

  - Rewolucja przemysłowa 4.0 – z czego wynika duże tempo naszych czasów i jaki ma to wpływ na mobilności i ewolucję samochodów od tradycyjnych w kierunku elektrycznych.
  - Ewolucja mobilności – jak zmieniają się potrzeby klientów w zakresie produktów finansowych? Na jakim obecnie jesteśmy etapie w Polsce. Przyszłością jest „budżet na mobilność”.
  - Jakie są strategiczne kierunki rozwoju rynku flotowego z perspektywy klienta (ewolucja od TCO do Total Cost of Mobility), fleet managera czy też użytkownika.
  - Sposoby wykorzystania danych we flocie. Jakie korzyści można osiągnąć dzięki telematyce?
  - Jak elektromobilność wpłynie na produkt leasingu oraz rolę firmy leasingowej na rynku?

 6. Efektywność ubezpieczeniowa we flotach osobowych i towarowo-dostawczych - co w bliższej i dalszej przyszłości może realnie wpłynąć na wysokości składek

  Prelegent:

  Piotr Bryński

  - Dyrektor Departamentu Ubezpieczeń Komunikacyjnych Klienta Kluczowego w Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group

  Co towarzystwa ubezpieczeniowe będą uwzględniać przy ustalaniu stawek składek w niedalekiej przyszłości? Czy czekają nas zwyżki czy obniżki składek. Czy i kiedy doczekamy się na naszym rynku, z powodzeniem funkcjonujących systemów wiążących wysokość składek ze stylem i bezpieczną jazdą kierowców flotowych (PayHowYouDrive)? Czym rynek ubezpieczeniowy może nas zaskoczyć i jakie wyzwania stawiają przed nim nowe usługi, takie jak np. carsharing? Ubezpieczenia pojazdów to bardzo istotny składnik kosztów działalności, który wpływa bezpośrednio na wynik finansowy całej firmy. Dlatego tak ważny jest wybór właściwego ubezpieczenia w tym Assistance, adekwatność sum ubezpieczenia do potencjalnego ryzyka i wartości ubezpieczanego mienia, system wypłaty odszkodowań oraz udziały własne w ryzyku w stosunku do charakteru dotychczasowej szkodowości.

 7. SALA „B” - Blok III

 8. (DEBATA) Elektromobilność – teraźniejszość i perspektywa w polskich flotach?

  W ubiegłym roku mówiliśmy: elektromobilność to przyszłość - w tym roku możemy śmiało powiedzieć, że to już teraźniejszość. W sprzedaży znajduje się coraz więcej pojazdów zasilanych energią alternatywną. Dostępność samochodów elektrycznych, infrastruktura i dostępność punktów ładowania, kryteria determinujące zakup do flot (ekonomia jazdy, infrastruktura ładowania, ceny). Czy firmy wykorzystujące floty, widzą potencjał w obszarze elektromobilności? Nowe regulacje. Strefy czystego transportu. Problemy, bariery i rozwiązania. Na jakim etapie są prace polskiego rządu mające na celu ożywić sprzedaż pojazdów ekologicznych.

 9. SALA „B” - Blok IV

 10. Alternatywne napędy we flotach osobowych i towarowo-dostawczych - teraźniejszość, przyszłość, perspektywy

  Prelegent:

  Maciej Mazur

  - Prezes Zarządu oraz założyciel Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych

  Wielu producentów nastawia się na wytwarzanie aut zasilanych prądem, inni z kolei preferują gazem propan-butan (LPG) czy ziemnym (CNG) – są też tacy, którzy stawiają na paliwo wodorowe. Co w tym wyścigu zwycięży? Międzynarodowe przepisy zmuszają producentów do wytwarzania pojazdów zasilanych alternatywnymi paliwami, takimi jak np. elektryczność, gaz, ogniwa paliwowe czy stosowanie silników hybrydowych. W oczywisty sposób powinno to mieć wpływ na rynek. Nie do końca jednak wiadomo, jaki on będzie.

 11. Nowe rozwiązania w samochodowych zabudowach i adaptacjach

  Polska jest europejskim liderem w zakresie zabudów i adaptacji aut użytkowych. Głownie zabudowujemy auta Fiata, Renault, Opla, Peugeota, Citroena i Mercedesa. Specjalistyczne firmy korzystają z nowych technologii i materiałów - wychodzą naprzeciw wymaganiom klientów. Nowe trendy i możliwości to konieczność posiadania wiedzy, która pomoże ustrzec się błędów popełnianych przy zakupie, doborze i adaptacji samochodów użytkowych.

* Organizator zastrzega sobie prawo modyfikacji tematów i planu wykładów

Dlaczego Warto ?

„Interesuję się przyszłością, bo w niej spędzę resztę życia”

- Charles Kettering

Świat pędzi stale do przodu, do przodu gna wręcz motoryzacja. Zmiany techniczne i technologiczne, nowe rodzaje napędów, nowe rozwiązania w dziedzinie bezpieczeństwa ruchu drogowego, nowe modele firmowej mobilności, rozwiązania ekologiczne i normy - te i wiele innych kierunków rozwoju branży sprawia, że często nie nadążamy za zmianami. Nowości dotyczą także sfery zarządzania, czy finansowania firmowych flot

To, co nowe we flotowych dziedzinach, zaprezentujemy podczas tegorocznej, dziewiątej edycji FLOTOWYCH TRENDÓW, konferencji targowo-networkingowych, która już od czterech lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem osób związanych z firmowymi flotami oraz branżą flotową. Ideą naszych spotkań jest stworzenie przestrzeni wymiany doświadczeń i wiedzy pomiędzy uczestnikami. Mamy więc dla Ciebie solidną dawkę wiedzy i inspiracji. Zaproszeni przez EuroFlotę eksperci opowiedzą o flotowej przyszłości motoryzacji, o przyszłości we flotach, o najważniejszych branżowych trendach oraz o flotowej innowacyjności i kierunkach rozwoju flotowych produktów i usług. To tu również jest miejsce dla rozmów, dyskusji i wymiany doświadczeń. 

Konferencja targowo-networkingowa FLOTOWE TRENDY, poświęcona jest trzem ważnym flotowym obszarom tematycznym:

 • SAMOCHODY OSOBOWE

 • EKOMOBILNOŚĆ

 • SAMOCHODY UŻYTKOWE I DOSTAWCZE

Chcemy abyś w ten sposób otrzymał dostęp do poszerzonej wiedzy z wyselekcjonowanych obszarów tematycznych oraz miał okazję do sukcesywnego kontaktu z innymi uczestnikami tych spotkań. FLOTOWE TRENDY Dedykujemy tym wszystkim, którzy poszukują nowych, lepszych rozwiązań tak w zarządzaniu flotą samochodową, jak i w zakresie wyboru oferowanych flotowych usług i produktów, a także inspiracji w budowaniu lub wprowadzaniu usprawnień w strukturze firmowej floty. FLOTOWE TRENDY są również dla tych z Was, którzy chcą realnie przewidywać kierunki rozwoju rynku flotowego, a także poszczególnych jego segmentów oraz skutecznie unikać np. prawno-podatkowych pułapek i zagrożeń

Uczestnictwo w cyklu konferencji  jest bezpłatne - ale - liczba bezpłatnych miejsc jest ograniczona, więc warto abyś pośpieszył się ze zgłoszeniem w nim swojego udziału.

Zapraszam

 

Paweł Baran

Redaktor naczelny magazynu EuroFlota

Lokalizacja FLOTOWYCH TRENDÓW 2019

SANGATE HOTEL AIRPORT (dawniej GROMADA) │ ul. 17 STYCZNIA 32 │02-148 Warszawa

 

Flotowe Trendy 2017

Partnerzy i Wystawcy 

ORGANIZATOR

www.euroflota.pl