Prelegenci

Prelegenci

Magda Drzewiecka-Sarosiek
Doktor nauk humanistycznych w zakresie psychologii, właścicielka firmy MotoKariera.

Od 2009 roku prowadzi firmę MotoKariera zajmującą się szeroko rozumianym zagadnieniem pracy w branży motoryzacyjnej: kompleksowymi rekrutacjami na wszystkie szczeble zarządzania, profesjonalnym „łowieniem” najlepszych kandydatów, audytami kompetencji pracowników istniejących zespołów, organizacją szkoleń, eventów związanych z pozyskiwaniem pracowników czy doradztwem zawodowym dla tych, którzy o pracy w tej branży lub wielkich zawodowych zmianach dopiero myślą.

Doktor nauk humanistycznych w zakresie psychologii, specjalizuje się w zagadnieniach powiązanych z przedsiębiorczością i zarządzaniem kapitałem ludzkim.
Uwielbia prowadzić rozmowy kwalifikacyjne i chociaż robi to od wielu lat, nadal ją to cieszy, bawi i rozwija. Wcześniej zajmowała się HRem w jednej z firm branży komputerowej, współprowadziła również własną firmę specjalizującą się w „szytych na miarę”, powiązanych z Włochami usługach dla biznesu oraz prowadziła zajęcia ze studentami. Uważa, że motoryzacja to branża otwarta dla każdego, kto chce (i wie dlaczego) w niej pracować.

Wbrew płciowym stereotypom wie jak działa skrzynia dwusprzęgłowa, a z kandydatami chętnie rozmawia o nowych motoryzacyjnych premierach i martwym stocku w magazynie.

v

Już niebawem, ujawnimy informacje o pozostałych znakomitych ekspertach i zarazem prelegentach, których będziemy gościć na FLOTOWYCH TRENDACH 2017

Program

Program

FLOTOWE TRENDY 2019

SAMOCHODY OSOBOWE, EKOMOBILNOŚĆ, SAMOCHODY UŻYTKOWE i DOSTAWCZE

Termin: 10 kwietnia 2019 r.

Lokalizacja: SANGATE HOTEL AIRPORT (dawniej GROMADA) │ ul. 17 Stycznia 32 │02-148 Warszawa

 

 

FLOTOWE TRENDY 2018 -
EKOMOBILNOŚĆ

Termin: 9 maja 2018 r.

Lokalizacja: HOTEL SANGATE AIRPORT (dawniej GROMADA) │ ul. Komitetu Obrony Robotników 32 │02-148 Warszawa

 

 

  1. SALA „B” - Blok I

  2. (DEBATA) Nowoczesne i praktyczne formy wsparcia efektywności firmowej floty oraz procesów zarządczych – możliwości i perspektywy

  3. Rozwój technologii to nowe możliwości w zakresie usług wspomagających flotę. Branża flotowa staje w obliczu poważnych zmian, konkurencją dla dotychczasowych form działania staje się np. Carsharing - czy firmy będą w ten sposób zabezpieczały swoje potrzeby flotowe? A może skorzystają z własnego Carsharin-gu, opartego o samochody pulowe. Coraz częściej wykorzystywany jest najem średnio i krótkoterminowy - czy potencjał tych usług nadal będzie rósł. A co z nowoczesnymi usługami taxi – tu oferta dla firm rośnie w tempie, którego dotąd nie znaliśmy. Co już dzisiaj jest, a co jutro będzie realnym wsparciem dla zarządzających flotami?

  4. SALA „B” - Blok II

  5. Kluczowe trendy na rynku motoryzacyjnym w obszarze mobilności

   Pojazdy elektryczne napędzane w oparciu o ogniwa paliwowe oraz ich wpływ na branżę motoryzacyjną. Rozwój pojazdów z napędem akumulatorowym, hybrydowe pojazdy elektryczne i samochody autonomiczne. Zmniejszenie pojemności i optymalizacja silników spalinowych. Digitalizacja, telemetria i zdolność łączenia się pojazdów z otoczeniem. Wykorzystanie danych na temat kierowcy i samochodu, pojazdy autonomiczne, Carsharing, współdzielenie i nowe platformy usługowe. Nowe podejście do efektywności narzędzi i procesów u użytkowników i dostawców flotowych, z perspektywy Mobility Management, czyli zarządzania mobilnością firm i pracowników. Auta wyposażone w szereg czujników bezpieczeństwa mogą obniżyć liczbę wypadków. Zmiany te mają coraz większy wpływ na rynek ubezpieczeń komunikacyjnych.

  6. Efektywność ubezpieczeniowa we flotach osobowych i towarowo-dostawczych - co w bliższej i dalszej przyszłości może realnie wpłynąć na wysokości składek

   Co towarzystwa ubezpieczeniowe będą uwzględniać przy ustalaniu stawek składek w niedalekiej przyszłości? Czy czekają nas zwyżki czy obniżki składek. Czy i kiedy doczekamy się na naszym rynku, z powodzeniem funkcjonujących systemów wiążących wysokość składek ze stylem i bezpieczną jazdą kierowców flotowych (PayHowYouDrive)? Czym rynek ubezpieczeniowy może nas zaskoczyć i jakie wyzwania stawiają przed nim nowe usługi, takie jak np. carsharing? Ubezpieczenia pojazdów to bardzo istotny składnik kosztów działalności, który wpływa bezpośrednio na wynik finansowy całej firmy. Dlatego tak ważny jest wybór właściwego ubezpieczenia w tym Assistance, adekwatność sum ubezpieczenia do potencjalnego ryzyka i wartości ubezpieczanego mienia, system wypłaty odszkodowań oraz udziały własne w ryzyku w stosunku do charakteru dotychczasowej szkodowości.

  7. SALA „B” - Blok III

  8. (DEBATA) Elektromobilność – teraźniejszość i perspektywa w polskich flotach?

   W ubiegłym roku mówiliśmy: elektromobilność to przyszłość - w tym roku możemy śmiało powiedzieć, że to już teraźniejszość. W sprzedaży znajduje się coraz więcej pojazdów zasilanych energią alternatywną. Dostępność samochodów elektrycznych, infrastruktura i dostępność punktów ładowania, kryteria determinujące zakup do flot (ekonomia jazdy, infrastruktura ładowania, ceny). Czy firmy wykorzystujące floty, widzą potencjał w obszarze elektromobilności? Nowe regulacje. Strefy czystego transportu. Problemy, bariery i rozwiązania. Na jakim etapie są prace polskiego rządu mające na celu ożywić sprzedaż pojazdów ekologicznych.

  9. SALA „B” - Blok IV

  10. Alternatywne napędy we flotach osobowych i towarowo-dostawczych - teraźniejszość, przyszłość, perspektywy

   Wielu producentów nastawia się na wytwarzanie aut zasilanych prądem, inni z kolei preferują gazem propan-butan (LPG) czy ziemnym (CNG) – są też tacy, którzy stawiają na paliwo wodorowe. Co w tym wyścigu zwycięży? Międzynarodowe przepisy zmuszają producentów do wytwarzania pojazdów zasilanych alternatywnymi paliwami, takimi jak np. elektryczność, gaz, ogniwa paliwowe czy stosowanie silników hybrydowych. W oczywisty sposób powinno to mieć wpływ na rynek. Nie do końca jednak wiadomo, jaki on będzie.

  11. Nowe rozwiązania w samochodowych zabudowach i adaptacjach

   Polska jest europejskim liderem w zakresie zabudów i adaptacji aut użytkowych. Głownie zabudowujemy auta Fiata, Renault, Opla, Peugeota, Citroena i Mercedesa. Specjalistyczne firmy korzystają z nowych technologii i materiałów - wychodzą naprzeciw wymaganiom klientów. Nowe trendy i możliwości to konieczność posiadania wiedzy, która pomoże ustrzec się błędów popełnianych przy zakupie, doborze i adaptacji samochodów użytkowych.

* Organizator zastrzega sobie prawo modyfikacji tematów i planu wykładów

Konferencja FLOTOWE TRENDY, poświęcona jest trzem ważnym flotowym obszarom tematycznym:

 • SAMOCHODY OSOBOWE
 • EKOMOBILNOŚĆ
 • SAMOCHODY UŻYTKOWE I DOSTAWCZE
Flotowe Trendy - Samochody Osobowe, 22 Marca 2017
Flotowe Trendy - Ekomobilność 10 Maja 2017