Prelegenci

Prelegenci

Piotr Bochenek
członek zarządu, dyrektor sprzedaży i marketingu SkyCash Poland S.A.

Od blisko 10 lat związany z branżą płatności e-commerce oraz m-commerce. Rozwijał i realizował

projekty dotyczące: płatności Pay-By- Link, płatności Mobilnych „BLIK” (wcześniej „IKO”), obsługi

płatności cyklicznych dla Masowych Wystawców Faktur, płatności w walucie karty zagranicznego

klienta oraz e-handlu wspólnie z największymi Polskimi bankami. Prywatnie pasjonat sportów

wodnych oraz instruktor nurkowania.

v

Już niebawem, ujawnimy informacje o pozostałych znakomitych ekspertach i zarazem prelegentach, których będziemy gościć na FLOTOWYCH TRENDACH 2017

Program

Program

FLOTOWE TRENDY 2018 -
EKOMOBILNOŚĆ

Termin: 9 maja 2018 r.

Lokalizacja: HOTEL SANGATE AIRPORT (dawniej GROMADA) │ ul. Komitetu Obrony Robotników 32 │02-148 Warszawa

FLOTOWE TRENDY 2018 -
EKOMOBILNOŚĆ

Termin: 9 maja 2018 r.

Lokalizacja: HOTEL SANGATE AIRPORT (dawniej GROMADA) │ ul. Komitetu Obrony Robotników 32 │02-148 Warszawa

 1. Paliwa alternatywne – teraźniejszość, przyszłość, perspektywy

  Przepisy nakazują producentom w ustalonym czasie wytwarzać określony procent aut zasilanych paliwami alternatywnymi. Jak do tej pory największym powodzeniem cieszą się auta hybrydowe. Trwają też intensywne prace nad rozwojem pojazdów elektrycznych. Wielu producentów nastawia się na wytwarzanie aut zasilanych gazem propan-butan (LPG) czy ziemnym (CNG) - wiele firma stawia na paliwo wodorowe. Co w tym wyścigu zwycięży? Międzynarodowe przepisy zmuszają producentów do wytwarzania pojazdów zasilanych alternatywnymi paliwami, takimi jak np. elektryczność, gaz, ogniwa paliwowe czy stosowanie silników hybrydowych. W oczywisty sposób powinno to mieć wpływ na rynek. Nie do końca jednak wiadomo, jaki on będzie.

 2. DEBATA: Elektromobilność – rzeczywistość czy tylko perspektywa dla polskich flot?

  Rządowe plany budowania w Polsce milionów samochodów elektrycznych – projekt ambitny ale czy realny? Bez względu jednak na to czy zostanie zrealizowany, w sprzedaży znajdować się będzie coraz więcej pojazdów zasilanych energią alternatywną. Dostępność samochodów elektrycznych, infrastruktura i dostępność punktów ładowania, kryteria determinujące zakup do flot (ekonomia jazdy, infrastruktura ładowania, ceny). Czy firmy wykorzystujące floty, widzą potencjał w obszarze elektromobilności? Nowe regulacje. Strefy czystego transportu. Problemy, bariery i rozwiązania. Na jakim etapie są prace polskiego rządu mające na celu ożywić sprzedaż pojazdów ekologicznych.

 3. Finansujemy ekoflotę – nowe możliwości

  Jak sfinansować ekoflotę? O ile to pytanie jest w zasadzie retoryczne przy samochodach z napędem hybrydowy, LPG, CNG to w przypadku aut elektrycznych (EV) wydaje się być całkowicie na miejscu. Jeszcze w roku ubiegłym oferta rynkowa w zakresie finansowania floty samochodów EV, przypominała pustynię. Dzisiaj pojawiają się na niej pierwsze „oazy”, które być może zwiastują głębsze zmiany na lepsze. W którą stronę będzie podążała oferta finasowania samochodów elektrycznych w wymiarze flotowym.

 4. Polska i Świat - kluczowe trendy na rynku motoryzacyjnym w obszarze mobilności

  Pojazdy elektryczne napędzane w oparciu o ogniwa paliwowe oraz ich wpływ na branżę motoryzacyjną. Rozwój pojazdów z napędem akumulatorowym, hybrydowe pojazdy elektryczne i samochody autonomiczne. Zmniejszenie pojemności i optymalizacja silników spalinowych. Digitalizacja, telemetria i zdolność łączenia się pojazdów z otoczeniem. Wykorzystanie danych na temat kierowcy i samochodu, pojazdy autonomiczne, carsharing, współdzielenie i nowe platformy usługowe. Nowe podejście do efektywności narzędzi i procesów u użytkowników i dostawców flotowych, z perspektywy Mobility Management, czyli zarządzania mobilnością firm i pracowników. Samochody autonomiczne czy car-sharing, czyli współdzielenie aut to zjawiska, które mają i będą mieć coraz większy wpływ na kształt rynku motoryzacyjnego. Auta wyposażone w szereg czujników bezpieczeństwa mogą obniżyć liczbę wypadków. Zmiany te mają coraz większy wpływ na rynek ubezpieczeń komunikacyjnych.

 5. Trendy na rynku pojazdów hybrydowych

  Kolejne firmy w Polsce decydują się na zakup hybrydowych samochodów do swoich flot. Moda przekształciła się w stały trend. Co przemawia za rosnącą popularnością samochodów hybrydowych w firmowych parkach.

 6. Trendy na rynku pojazdów LPG i CNG

  Rynek tych pojazdów jest stosunkowo dobrze rozwinięty, a wiele firm proponuje fabryczne instalowanie napędu gazowego. Jeżeli chodzi o LPG sprawa jest prosta – stacji jest dużo i nie ma kłopotów z zatankowanie. Gorzej jest z CNG gdyż stacje tankowania są nieliczne, głównie usytuowane przy gazowniach miejskich.

 7. PANEL DYSKUSYJNY: Kierunek bezpieczeństwo, mobilność i ekoflota

  Rosnące oczekiwania klientów, zmieniające się regulacje prawne, coraz bardziej restrykcyjne wymogi w zakresie bezpieczeństwa, jak i ochrony środowiska powodują, że firmowe floty muszą szybko adaptować się do zachodzących zmian. Największe wyzwania to nowe rozwiązania związane z pojazdami elektrycznymi i infrastrukturą ładowania oraz pojazdami autonomicznymi, jak również dynamiczny rozwój telemetrii oraz współdzielenie pojazdów. Ważny aspekt, to także kwestia ubezpieczenia floty w kontekście rosnącego poziomu bezpieczeństwa kierowców i niższej szkodowości.

 8. Tworzymy ekoflotę

  Na przykładzie konkretnej firmy dowiemy się, jakie korzyści wynikają z posiadania ekofloty, w jaki sposób została ona stworzona i na jakich zasadach działa oraz na jakie pułapki uważać. Dobór odpowiedniego rodzaju napędu do samochodów flotowych. Profil floty a rodzaj paliwa. Ekonomiczne i technologiczne argumenty wskazujące kierunki decyzji.

 9. * Organizator zastrzega sobie prawo modyfikacji tematów i planu wykładów

Konferencja FLOTOWE TRENDY ma swoje trzy odrębne odsłony, poświęcone trzem ważnym flotowym obszarom tematycznym:

 • SAMOCHODY OSOBOWE
 • EKOMOBILNOŚĆ
 • SAMOCHODY UŻYTKOWE I DOSTAWCZE
Flotowe Trendy - Samochody Osobowe, 22 Marca 2017
Flotowe Trendy - Ekomobilność 10 Maja 2017