Prelegenci

Prelegenci

Seweryn Szczepanek
Brand Manager Fiat Professional w FCA Poland S.A.

Od 8 lat członek zespołu Fiat Professional, lidera sprzedaży samochodów dostawczych w Polsce. Zajmuje się marketingiem marki Fiat Professional na rynku polskim. Wcześniej jako Product Manager kreował definicję samochodów dostawczych Fiata oraz nadzorował współpracę producenta i importera z grupą Autoryzowanych Firma Zabudowujących. Posiada ponad 25 letnie doświadczenie w sprzedaży maszyn budowlanych oraz pojazdów użytkowych.

Program

Program

FLOTOWE TRENDY 2018 –
SAMOCHODY UŻYTKOWE i DOSTAWCZE

Termin: 20 czerwca 2018 r.

Lokalizacja: HOTEL SANGATE AIRPORT (dawniej GROMADA) │ ul. Komitetu Obrony Robotników 32 │02-148 Warszawa

FLOTOWE TRENDY 2018 –
SAMOCHODY UŻYTKOWE i DOSTAWCZE

20 czerwca br. zgłoś udział już teraz

 1. DEBATA: Perspektywy rozwoju oraz alternatywne napędy we flocie towarowo-dostawczej

  Trendy w światowej i europejskiej motoryzacji w obszarze samochodów dostawczych/użytkowych oraz ich wpływ na ten rynek w naszym kraju. Elektryczne, LPG, CNG, ogniwa paliwowe. Czy auta dostawcze potrzebują wszystkich źródeł napędu?

 2. Nowoczesne rozwiązania serwisowe dla flot dostawczych

  Kierunki działań podejmowane przez importerów i niezależnych operatorów w zakresie wsparcia serwisowego i rozwoju oferty dla flot. Propozycje rozwiązań i praktycznych udogodnień, które ostatecznie pozwalają na utrzymanie floty w stałej gotowości do wykonywania zleconych zadań. Kierunki rozwoju pakietów serwisowych aut użytkowych / dostawczych.

 3. Perspektywy w finasowaniu floty użytkowej – zmiany, nowe propozycje

  Dostępne i nowe sposoby finansowania floty użytkowej - co będzie popularne. Czy będzie trudniej czy łatwiej w dostępie do środków? Kierunki wyboru finansowania floty użytkowej? Odpowiedni wybór finansowania, a struktura firmy i przeznaczenie firmowej floty.

 4. Trendy w podatkach i prawie

  Zarządzanie podatkowe flotą samochodów dostawczych. Zmiany zasad rachunkowości a leasing i najem pojazdów użytkowych – konfiguracje i perspektywa podatkowa.

 5. Nowe rozwiązania w samochodowych zabudowach i adaptacjach

  Polska jest europejskim liderem w zakresie zabudów i adaptacji aut użytkowych. Jesteśmy prawdziwą potęgą w tym względzie. Głownie zabudowujemy auta Fiata, Renault, Opla, Peugeota, Citroena i Mercedesa. Specjalistyczne firmy korzystają z nowych technologii i materiałów - wychodzą naprzeciw wymaganiom klientów. Nowe trendy i możliwości to konieczność posiadania wiedzy, która pomoże ustrzec się błędów popełnianych przy zakupie, doborze i adaptacji samochodów użytkowych.

 6. Trendy i najnowsze rozwiązania w telematyce i systemach zarządzania flotami użytkowymi

  Czy czeka nas nieustająca rewolucja w rozwiązaniach telematycznych wspierających zarządzanie parkiem samochodowym, dedykowanych flotom samochodów dostawczych/użytkowych. Jakie obszary flotowej telematyki będą jutro newralgiczne we flotach dostawczych. Systemy telematyczne wspierające zarządzanie flotą, znacząco usprawniają proces planowania trasy i kontroli pojazdów, jednocześnie pozwalając na zmniejszenie kosztów. Profesjonalny system oferuje bardzo wiele wymiernych korzyści, dlatego jest opłacalny praktycznie w każdym przedsiębiorstwie posiadającym nawet niewielką flotę.

 7. Efektywność ubezpieczeniowa i assistance we flotach towarowo-dostawczych

  Ubezpieczenia pojazdów w różnym zakresie dotyczą wszystkich przedsiębiorstw. We flotach dostawczych stanowią jednak bardzo istotny składnik kosztów działalności, który wpływa bezpośrednio na wynik finansowy całej firmy. Wybór właściwego ubezpieczenia w tym assistance, adekwatność sum ubezpieczenia do potencjalnego ryzyka i wartości ubezpieczanego mienia, system wypłaty odszkodowań oraz udziały własne w ryzyku w stosunku do charakteru dotychczasowej szkodowości.

 8. Karty paliwowe i opłaty drogowe – czy czekają nas problemy?

  W tym roku Główny Inspektorat Transportu Drogowego (GITD) przejmuje nadzór nad systemem elektronicznych opłat drogowych viaToll. Pojawi się też nowy operator. Czym będzie skutkowało przejęcie systemu od dotychczasowego operatora, firmy Kapsch? Jakie problemy może to spowodować i jak powinny się przygotować do tego firmy posiadające w swoich flotach samochody objęte elektronicznym poborem opłat drogowych. Co z dotychczasowymi urządzeniami viaBox oraz kartami paliwowymi umożliwiającymi rozliczanie takich opłat.

 9. * Organizator zastrzega sobie prawo modyfikacji tematów i planu wykładów

Program

Program

FLOTOWE TRENDY 2017 –
SAMOCHODY UŻYTKOWE i DOSTAWCZE

Termin: 21 czerwca 2017 r.

Zgłoszenia BEZPŁATNEGO uczestnictwa przyjmujemy do: 9 czerwca 2017 r. - LICZBA MIEJSC OGRANICZONA!

Lokalizacja: HOTEL SANGATE AIRPORT (dawniej GROMADA) │ ul. 17 Stycznia 32 │02-148 Warszawa

FLOTOWE TRENDY 2017 –
SAMOCHODY UŻYTKOWE i DOSTAWCZE

21 czerwca br. zgłoś udział już teraz

 1. Floty dostawcze dziś i jutro

  Trendy w światowej i europejskiej motoryzacji w obszarze samochodów dostawczych/użytkowych oraz ich wpływ na ten rynek w naszym kraju. Podsumowanie rynku - rok 2016 i pierwsza połowa 2017 w segmencie samochodów dostawczych/użytkowych. Rejestracja i produkcja samochodów użytkowych w Polsce i w Europie. Tendencje w zakupach samochodów do flot. Najistotniejsze problemy legislacyjne oraz ramy prawno-regulacyjne. Flotowe wyzwania na przyszłość dla flot dostawczych/użytkowych.

 2. Diesel królem – ale jak długo?

  Jaka jest przyszłość aut z silnikami Diesla? Obecnie stanowią one większość flotowego taboru, czy jednak jest to przyszłościowe paliwo dla flot użytkowych. A może obecnego króla zdetronizuje benzyna, gaz lub prąd.

 3. Flota dostawcza w najmie – kierunki rozwoju oferty

  Trendy w obszarze zastosowań tych usług wynajmu krótko i średnioterminowego w segmencie aut dostawczych.

 4. Trendy w podatkach i prawie

  Zarządzanie podatkowe flotą samochodów dostawczych. Samochody użytkowe a podatek VAT. Leasing a najem pojazdów użytkowych – konfiguracje i perspektywa podatkowa. Podatek akcyzowy a samochody użytkowe.

 5. Trendy na rynku samochodów dostawczych

  Nowe trendy w segmencie lekkich samochodów dostawczych: czy czeka nas rewolucja? Specyfika polskiego rynku, możliwe nowe zastosowania. Pytania na które nie znamy dobrych odpowiedzi, ale które trzeba stawiać.

 6. Wartości rezydualne w pojazdach użytkowych

  Podział rynku pojazdów użytkowych z punktu widzenia RV Aktualne zagadnienia, dotyczące wybranych kwestii związanych z wartością rezydualną samochodów użytkowych we flocie. Kierunki właściwej identyfikacji, wyceny oraz prognozy przyszłej wartości flotowych pojazdów.

 7. Finansowanie samochodów użytkowych i adaptowanych, specjalistycznych

  Kierunki wyboru finansowania floty użytkowej? Dostępne sposoby finansowania floty użytkowej. Odpowiedni wybór finansowania, a przeznaczenie firmowej floty i struktura firmy. Waga i znaczenie dobrego przygotowania się do zakupu/finansowania pojazdów.

 8. Samochody adaptowane – konwersje i zabudowy

  Czy można skonfigurować samochód dostawczy idealnie dostosowany do potrzeb naszej floty i firmy? Jak tego dokonać i ustrzec się błędów popełnianych przy zakupie, doborze i adaptacji samochodów użytkowych.

 9. Bez systemu nie ma floty - telematyka

  Co się zmienia w rozwiązaniach telematycznych wspierających zarządzanie parkiem samochodowym, dedykowanych flotom samochodów dostawczych/użytkowych. Jakie obszary flotowej telematyki są dzisiaj newralgiczne we flotach dostawczych.

Konferencja FLOTOWE TRENDY ma swoje trzy odrębne odsłony, poświęcone trzem ważnym flotowym obszarom tematycznym:

 • SAMOCHODY OSOBOWE
 • EKOMOBILNOŚĆ
 • SAMOCHODY UŻYTKOWE I DOSTAWCZE
Flotowe Trendy - Samochody Osobowe, 22 Marca 2017
Flotowe Trendy - Ekomobilność 10 Maja 2017