Prelegenci

Prelegenci

Sławomir Wontrucki
prezes LeasePlan Polska oraz prezes Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów

Absolwent SGH. W trakcie rozwoju zawodowego przeszedł szkolenia prowadzone przez wykładowców z INSEAD i Uniwersytetu w Genewie. Od Geerta Hofstede uczył się zarządzania wielokulturowymi organizacjami. Wdrażał systemy jakości: TQM, ISO, GMP i ERP Movex. W latach 1983 – 2004 zdobywał doświadczenie zawodowe w różnych branżach i firmach; od socjalistycznego Metalexportu po międzynarodowe koncerny takie jak Marriott czy Nutreco. Od 2005 r. pełni funkcję Prezesa LeasePlan Polska, konsekwentnie budując pozycję lidera rynku wynajmu długoterminowego samochodów osobowych.

W 2009/2010 przez okres 6 miesięcy pełnił rolę coacha rozwoju zawodowego prezesa zarządu LeasePlan w Emiratach Arabskich, a w okresie 2010 i 2011 pełnił obowiązki prezesa zarządu spółki LeasePlan w Czechach. Współpracuje z organizacjami pozarządowymi na rzecz zrównoważonego rozwoju. Od 2016 roku pełni funkcję Prezesa Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów

Program

Program

FLOTOWE TRENDY 2018 –
SAMOCHODY UŻYTKOWE i DOSTAWCZE

Termin: 20 czerwca 2018 r.

Lokalizacja: HOTEL SANGATE AIRPORT (dawniej GROMADA) │ ul. Komitetu Obrony Robotników 32 │02-148 Warszawa

FLOTOWE TRENDY 2018 –
SAMOCHODY UŻYTKOWE i DOSTAWCZE

20 czerwca br. zgłoś udział już teraz

 1. DEBATA: Perspektywy rozwoju oraz alternatywne napędy we flocie towarowo-dostawczej

  Trendy w światowej i europejskiej motoryzacji w obszarze samochodów dostawczych/użytkowych oraz ich wpływ na ten rynek w naszym kraju. Elektryczne, LPG, CNG, ogniwa paliwowe. Czy auta dostawcze potrzebują wszystkich źródeł napędu?

 2. Nowoczesne rozwiązania serwisowe dla flot dostawczych

  Kierunki działań podejmowane przez importerów i niezależnych operatorów w zakresie wsparcia serwisowego i rozwoju oferty dla flot. Propozycje rozwiązań i praktycznych udogodnień, które ostatecznie pozwalają na utrzymanie floty w stałej gotowości do wykonywania zleconych zadań. Kierunki rozwoju pakietów serwisowych aut użytkowych / dostawczych.

 3. Perspektywy w finasowaniu floty użytkowej – zmiany, nowe propozycje

  Dostępne i nowe sposoby finansowania floty użytkowej - co będzie popularne. Czy będzie trudniej czy łatwiej w dostępie do środków? Kierunki wyboru finansowania floty użytkowej? Odpowiedni wybór finansowania, a struktura firmy i przeznaczenie firmowej floty.

 4. Trendy w podatkach i prawie

  Zarządzanie podatkowe flotą samochodów dostawczych. Zmiany zasad rachunkowości a leasing i najem pojazdów użytkowych – konfiguracje i perspektywa podatkowa.

 5. Nowe rozwiązania w samochodowych zabudowach i adaptacjach

  Polska jest europejskim liderem w zakresie zabudów i adaptacji aut użytkowych. Jesteśmy prawdziwą potęgą w tym względzie. Głownie zabudowujemy auta Fiata, Renault, Opla, Peugeota, Citroena i Mercedesa. Specjalistyczne firmy korzystają z nowych technologii i materiałów - wychodzą naprzeciw wymaganiom klientów. Nowe trendy i możliwości to konieczność posiadania wiedzy, która pomoże ustrzec się błędów popełnianych przy zakupie, doborze i adaptacji samochodów użytkowych.

 6. Trendy i najnowsze rozwiązania w telematyce i systemach zarządzania flotami użytkowymi

  Czy czeka nas nieustająca rewolucja w rozwiązaniach telematycznych wspierających zarządzanie parkiem samochodowym, dedykowanych flotom samochodów dostawczych/użytkowych. Jakie obszary flotowej telematyki będą jutro newralgiczne we flotach dostawczych. Systemy telematyczne wspierające zarządzanie flotą, znacząco usprawniają proces planowania trasy i kontroli pojazdów, jednocześnie pozwalając na zmniejszenie kosztów. Profesjonalny system oferuje bardzo wiele wymiernych korzyści, dlatego jest opłacalny praktycznie w każdym przedsiębiorstwie posiadającym nawet niewielką flotę.

 7. Efektywność ubezpieczeniowa i assistance we flotach towarowo-dostawczych

  Ubezpieczenia pojazdów w różnym zakresie dotyczą wszystkich przedsiębiorstw. We flotach dostawczych stanowią jednak bardzo istotny składnik kosztów działalności, który wpływa bezpośrednio na wynik finansowy całej firmy. Wybór właściwego ubezpieczenia w tym assistance, adekwatność sum ubezpieczenia do potencjalnego ryzyka i wartości ubezpieczanego mienia, system wypłaty odszkodowań oraz udziały własne w ryzyku w stosunku do charakteru dotychczasowej szkodowości.

 8. Karty paliwowe i opłaty drogowe – czy czekają nas problemy?

  W tym roku Główny Inspektorat Transportu Drogowego (GITD) przejmuje nadzór nad systemem elektronicznych opłat drogowych viaToll. Pojawi się też nowy operator. Czym będzie skutkowało przejęcie systemu od dotychczasowego operatora, firmy Kapsch? Jakie problemy może to spowodować i jak powinny się przygotować do tego firmy posiadające w swoich flotach samochody objęte elektronicznym poborem opłat drogowych. Co z dotychczasowymi urządzeniami viaBox oraz kartami paliwowymi umożliwiającymi rozliczanie takich opłat.

 9. * Organizator zastrzega sobie prawo modyfikacji tematów i planu wykładów

Konferencja FLOTOWE TRENDY ma swoje trzy odrębne odsłony, poświęcone trzem ważnym flotowym obszarom tematycznym:

 • SAMOCHODY OSOBOWE
 • EKOMOBILNOŚĆ
 • SAMOCHODY UŻYTKOWE I DOSTAWCZE
Flotowe Trendy - Samochody Osobowe, 22 Marca 2017
Flotowe Trendy - Ekomobilność 10 Maja 2017